ROCZNICE I WYDARZENIA

 
 
1
 
2
 
3
 
 
 
2024-03-15
Przedstawiamy Wam fotorelację z naszych lekcji historii jakie prowadzimy, od dłuższego czasu, w Jadwisinie. Uczniowie mogą posłuchać opowieści o polskich bohaterach, odbyć kursy strzelectwa na strzelnicy laserowej, prowadzimy na nich również kursy pierwszej pomocy. Dziękujemy naszym prowadzącym i odwiedzającym za zaangażowanie i mamy nadzieję, że super się bawiliście. 
2023-10-10
Losy Bohaterów, broszura informacyjna
Zapraszamy do zapoznania się z naszą broszurą informacyjną. Znajdziecie w niej Państwo informacje o bohaterach, których postacie prezentujemy w naszym showtrucku. 
2023-09-21
Pierwsza trasa naszego Mobilnego Muzeum Losy Bohaterów, już za nami, odwiedziliśmy 16 miejscowości. Dziękujemy wszystkim za przybycie i cieszymy się, że mogliśmy prowadzić dla Was nasze lekcje i pokazy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy.
2022-06-20
3 czerwca 1982 r. niespełna 17-letni Emil Barchański wyszedł na spacer nad Wisłę. Jego ciało wyłowiono z rzeki dwa dni później. Chłopiec należał do opozycji antykomunistycznej w stanie wojennym. On i jego koledzy zdecydowali się na zuchwały czyn, podpalili i oblali czerwoną farbą pomnik Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. Emil Barchański był najmłodszą ofiarą stanu wojennego. 
2022-05-27
25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim został zastrzelony rotmistrz Witold Pilecki, bohater walk o niepodległość Polski, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej.
2022-03-28
4 marca tego roku zmarł major Aleksander Tarnawski „Upłaz”, ostatni żyjący cichociemny. Był jednym z 316 spadochroniarzy Armii Krajowej, którzy podczas II wojny światowej zostali zrzuceni do okupowanej Polski. Aleksander Tarnawski został pośmiertnie awansowany na pułkownika.
 
 
1
 
2
 
3
 
 
 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się